Aktualności

Z dniem 15 stycznia 2018r. zmieniliśmy adres biuro, nasz nowy adres to: 

ul. Kajetana Stefanowicza 13, 

31-234 Kraków 

Serdecznie zapraszamy!  

 


 

Wydaliśmy drugi numer „Strefy Zabawy”

        Miło jest nam poinformować, że Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu
i Rekreacji wydało drugi numer branżowego magazynu – „Strefę Zabawy”.

Co przygotowaliśmy tym razem?

W tym wydaniu znajdą Państwo fotoreportaż znad morza i z gór, który powstał
w trakcie naszej podróży nad Bałtyk i do Zakopanego. Odwiedziliśmy najpopularniejsze miejscowości turystyczne i przyjrzeliśmy się z bliska atrakcjom i rozrywkom, jakie oferują.

            Poruszyliśmy także problem prawidłowego kotwiczenia dmuchańców, gdyż zauważyliśmy, że ta kwestia wciąż przysparza wielu problemów, nawet doświadczonym firmom eventowym. W tym numerze prezentujemy także zupełnie nowe urządzenie – mobilny park linowy, który w Polsce jest urządzeniem niespotykanym. Mamy nadzieję, że już niedługo jego popularność w Polsce dorówna tej, którą cieszy się w Europie Zachodniej.  W drugim numerze nie zabrakło też wywiadów - przeprowadziliśmy ciekawą rozmowę z menedżerem sieci placów zabaw Kinderplaneta – Moniką Czuchraj-Kupisz między innymi na temat sposobów zarządzania wieloma obiektami dla dzieci.

        Zapraszamy na stronę www.strefazabawy.com, gdzie mogą Państwo bezpłatnie przeczytać nasz magazyn. Bardzo chętnie wyślemy do Państwa papierowe wydanie pisma – prosimy w tym celu kontaktować się z nami e-mailowo lub telefonicznie.

e-mail: redakcja@strefazabawy.com

tel. +48 537 777 352

 


 

Dbajmy o drewniane konstrukcje!        Sezon letni to zwykle czas porządków, przeglądów i wszelkich napraw na placach zabaw. Wysoka temperatura i silne słońce nie zawsze jednak sprzyjają drewnianym elementom urządzeń, które tracą swój blask i kolor. Warto więc wykorzystać ten wakacyjny okres na zadbanie o drewniane konstrukcje.  Lato to idealna pora roku na konserwację drewna: impregnowanie go i szpachlowanie szczelin. Wysoka temperatura powietrza wysusza drewno, które dzięki temu wspaniale przyjmuje wszelkie środki konserwujące. Te proste czynności pozwolą na cieszenie się zadbanym placem zabaw przez długi czas.

 

 


 

Komunikat Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kielcach. Kontrola stanu technicznego placów zabaw
i obiektów codziennej rekreacji.

 

 

         Co najmniej raz na rok lub pięć lat każdy obiekt budowlany powinien być poddany kontroli okresowej – czytamy w komunikacie Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kielcach.

 

Zgodnie z prawem budowlanym, wszystkie obiekty budowlane, wśród których wyróżniamy wyposażenie placów zabaw: piaskownice, huśtawki, drabinki, karuzele, bramki, urządzenia wspinaczkowe czy zjeżdżalnie, muszą przechodzić okresowe kontrole stanu technicznego.

         Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, jak ważne jest użytkowanie takich obiektów zgodnie z przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywanie ich w dobrym stanie technicznym i estetycznym. Dbając o dobro i bezpieczeństwo użytkowników placów zabaw, nie można dopuścić do pogorszenia sprawności i jakości urządzeń. Dlatego też, w wystosowanym komunikacie, Inspektor Nadzoru Budowlanego zaleca regularne przeprowadzanie przeglądów technicznych -a szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

        Polskie Normy z grupy PN-EN 1176:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie, w tym PN-EN 1176-2:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie – Część 2: Dodatkowe wymagania bezpieczeństwa i metody badań huśtawek oraz PN-EN 1176-7:2009 Wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie – Część 7: Wytyczne instalowania, kontroli, konserwacji i eksploatacji  podają szczegółowe wymagania, jakie muszą spełnić urządzenia rekreacyjne na placach zabaw, oraz sposoby montażu, które zapewnią bezpieczne użytkowanie urządzeń.

Treść komunikatu dostępna na stronie: pobierz

 


 

Nowy Bezpłatny Magazyn Branży Rozrywkowej "Strefa Zabawy" - ZAPRASZANY DO LEKTURY

      Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma – Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu
i Rekreacji – wydała w maju pierwszy numer nowego magazynu branży rozrywkowej „Strefę Zabawy”.  Czasopismo stworzyliśmy
z myślą o salach zabaw, parkach rozrywki i firmach eventowych, a także
o wszystkich branżowych pasjonatach.

     Tematem przewodnim kwartalnika są problemy, jakie dotykają na co dzień branżę rozrywkową - dzięki kilkuletniemu doświadczeniu w tej branży wiemy, z jakimi trudnościami musi ona walczyć. Ponadto na łamach magazynu publikujemy aktualności branżowe, prezentujemy obiekty rozrywkowe i rekreacyjne, a także zamieszczamy fotorelacje z wydarzeń w środowisku branżowym. Poprzez magazyn chcemy także podzielić się fachową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, ponieważ zagadnienie to jest szczególnie bliskie naszej firmie.

      Zapraszamy do zapoznania się ze strona internetową magazynu www.strefazabawy.com, gdzie zamieszczone jest jego e-wydanie i do odwiedzenia profilu na Facebooku. Życzymy przyjemnej lektury i zapraszamy do współpracy przy redagowaniu „Strefy Zabawy”.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W imieniu własnym oraz Expo Silesia pragniemy zaprosić do udziału w:

 Targach Usług dla Gmin i Powiatów SAMORZĄD

 

Targach Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Technik Komunalnych EkoWaste

 

Targach Aranżacji Przestrzeni Rekreacyjnych dla Dzieci i Dorosłych PLAC ZABAW

 

Salonie Inwestycji i Rozwoju Regionów INWESTOR

których Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu i Rekreacji jest Patronem Medialnym.

odbywających  się w dniach 21 – 22  maja  2014  roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym
Expo Silesia w Sosnowcu.

                   Targi Usług dla Gmin i Powiatów SAMORZĄD to impreza skierowana do jednostek samorządu terytorialnego oraz firm świadczących usługi dla sektora publicznego. Targi SAMORZĄD promują nowoczesne rozwiązania służące polepszeniu funkcjonowania gmin i powiatów. Głównym ich celem jest poprawa działań jednostek samorządów lokalnych przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi.

Targi PLAC ZABAW skierowane są do przedstawicieli władz szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych, jednostek opiekuńczych, jednostek samorządowych, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, specjalistów z branży. Należy jednak pamiętać o tym, że zakres tematyczny oraz program Targów sprawiły, że ta specjalistyczna impreza wzbudza zainteresowanie nie tylko profesjonalistów. Zakres tematyczny targów jest niezwykle urozmaicony.

Miejsce: Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia, 41-219 Sosnowiec ul. Braci Mieroszewskich 124

Termin: 21-22 maja 2014 r.

Wstęp na targi BEZPŁATNY z zaproszeniem lub po rejestracji. Możliwość otrzymania zaświadczenia
o udziale w Targach.

Szczegóły na stronach www.targisamorzad.pl, www.ekowaste.pl, www.targiplaczabaw.pl.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Apel Rzecznika Praw Dziecka.

 

Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak, w dniu 31 lipca 2013 roku zwrócił się do Prezydentów Miast, Burmistrzów oraz Wójtów z prośbą o analizę kwestii bezpieczeństwa na gminnych placach zabaw i ogródkach jordanowskich.

Dbając ze szczególną troską o najmłodszych, Pan Marek Michalak podkreślił, że niezbywalne prawo dzieci do wypoczynku i zabawy musi być zapewnione poprzez umożliwienie im dostępu do bezpiecznych, odpowiednio wyposażonych i przyjaznych miejsc spędzania wolnego czasu. Niestety, jak zauważył Rzecznik, wiele z placów zabaw, parków, czy ogródków jordanowskich jest likwidowanych, a te istniejące są często w fatalnym stanie technicznym. Dlatego władze samorządowe powinny czuć się zobowiązane do utrzymania i tworzenia miejsc, w których najmłodsi znajdą radość dzieciństwa.

Apel Rzecznika Praw Dziecka jest szczególnie istotny w okresie letnich wakacji, gdy dzieci bawią się poza domem rodzinnym, a kwestie bezpieczeństwa nie tylko spoczywają na rodzicach, ale też i na administratorach przestrzeni publicznej.

Pełną treść apelu Rzecznika Praw Dziecka można przeczytać tutaj: http://bezpieczneplace.pl/files/list.pdf

Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu i Rekreacji jest gotowe Państwu w tym pomóc.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy realizację umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, na przeprowadzanie kontroli placów zabaw w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Nasi inspektorzy skontrolują wszystkie place zabaw biorące udział w obecnej edycji programu  „Radosna Szkoła” w województwach: małopolskim, śląskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim.

Wszystkim Dyrektorom szkół oraz organom prowadzącym życzymy bez problemowej realizacji inwestycji oraz pozytywnych wyników kontroli. Jednocześnie oferujemy naszą pomoc na każdym etapie realizacji inwestycji.

 

                                                                        Jesteśmy do Państwa dyspozycji !   

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  

 

 

Pierwsza edycja Targów PLAC ZABAW w Expo Silesia w Sosnowcu

 

Pierwsza edycja Targów Aranżacji Przestrzeni Rekreacyjnej dla Dzieci
i Dorosłych PLAC ZABAW
odbędzie się
w dniach 4 - 6 czerwca 2013 roku w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia
w Sosnowcu.  Będzie to pierwsza w południowej Polsce tego typu wystawa dedykowana producentom urządzeń do wyposażenia placów zabaw i terenów rekreacyjnych. W realizację przedsięwzięcia zaangażowało się, będące w organizacji, Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyposażenia Placów Zabaw, które zadba o część merytoryczną wystawy.

 

Zakres tematyczny

 Na wystawie będzie można odwiedzić stoiska, na których firmy zaprezentują swoją ofertę w zakresie:

 • elementy wyposażenia placów zabaw
 • element wyposażenia miejsc wypoczynku i relaksu dla wszystkich
 • siłownie outdoorowe
 • elementy wyposażenia skwerów
 • parki linowe
 • skateparki
 • wodne place zabaw
 • elementy wyposażenia boisk sportowych
 • projektowanie placów zabaw oraz miejsc wypoczynku i relaksu dla wszystkich
 • oświetlenie  miejsc wypoczynku i relaksu
 • systemy ogrodzeniowe
 • kontrola dostępu i detekcji 
 • ławki 
 • latarnie 
 • kosze na śmieci 
 • schody terenowe 
 • stojaki dla rowerów
 • programy do wizualizacji
 • wydawnictwa
 • branżowe portale Internetowe
 • szkolenia branżowe

 

Odbiorcy Targów 

Ekspozycja skierowana jest do:

 • jednostek samorządowych
 • władz szkół i przedszkoli
 • developerów
 • specjalistów z branży

 

Wydarzenia towarzyszące

 

W celu zapewnienia wystawcom jak największej liczby profesjonalnych zwiedzających w tym samym czasie odbędą się:

 

 • Targi Usług dla Gmin i Powiatów SAMORZĄD, podczas których przedstawiciele samorządów terytorialnych spotkają się z producentami i dostawcami usług pozwalających na usprawnienie
  i rozwój funkcjonowania gmin i powiatów.
 • Salon Inwestycji i Rozwoju Regionów INWESTOR będący miejscem gdzie Samorządy Lokalne będą mogły zaprezentować możliwości inwestycyjne własnych regionów.
 • Forum samorządowe organizowane przez Śląski Związek Gmin i Powiatów,w ramach którego zostaną poruszone tematy lokalnej polityki energetycznej  oraz  prosumenckie (inteligentne) rozwiązania dla samorządu terytorialnego

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

Czy wasze place zabaw są w pełni bezpieczne?

Czy naprawdę zabawa na: huśtawce, bujaku, zjeżdżalni jest bezpieczna?

Aby o tym się przekonać warto zatroszczyć się aby Państwa urządzenia na wyposażeniu placu zabaw miały certyfikaty, orzeczenie techniczne lub atest – nasza firma Europejskie Centrum Bezpieczeństwa Sportu i Rekreacji może dla Państwa przygotować odpowiednie dokumenty.

Nasz dział kontrolny może sprawdzić bezpieczeństwo nawierzchni na już wybudowanym placu zabaw. Nasze usługi są dedykowane producentom oraz właścicieli placów zabaw ale także skate parków oraz sala zabaw łącznie z dmuchańcami.

 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com
Zapisz do PDF
Jesteś zainteresowany naszą ofertą? Nie czekaj i skorzystaj z niej już dziś. Wypełnij tylko formularz zgłoszeniowy!

Nasze usługi

Zobacz czym się zajmujemy

Pierwsza kontrola nowego lub zmodernizowanego placu zabaw,
sali zabaw

Służy ona eliminacji zagrożeń, powstałych w trakcie produkcji lub montażu urządzeń...Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - przeglądy techniczne / kontrole:
Newsletter

Zapisz się by być na bieżąco z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w sporcie i rekreacji